Galaktik Gazete

Galaktik Gazete: Giki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Galaktik Gazete tüm galaksiye açılan bir kapıdır. Yazarın kitaplarda yarattığı evrenin bir yansımasıdır. Kapıyı açarak içeriye girebilir, bu evrene müdahele edebilirsiniz. Belki kitapların içinde siz de olabilirsiniz. Bu web sitesinde kitapları okuyabilir, kitaplardaki karakterlerle iletişime geçebilirsiniz. Unutmayın ki bu web sitesi kendi kendini geliştirir ve Galaktik Gazete'nin resmi malıdır. Web sitesi henüz beta 0.035 sürümündedir.

Alpha 1 : Web sitesi yayın hayatına başlamıştır. Sadece Galaktik Gazetenin arşivleri ve evrenden toplanan efsaneler eklenmeye başlanmıştır. Web sitesi bu dönemlerde sadece yazı okumaya yaramaktaydı. Tasarımı çok ilkeldi.

Alpha 2 : Yapılan değişiklikler ile evrende var olan şirketler ve borsa web sitesine taşındı.

Alpha 3 : İnsanların web sitesi üzerinden şirket kurabilmeleri sağlandı, ayrıca insanların kendi kimliklerini oluşturabilmesi sağlanırken, var olan kimlikler de siteye eklendi.. Bu sayede evrende yaşayan herkesin işleri oldukça kolaylaştı, fakat siteye yeni elementler eklendikçe tasarımsal sorunlar da beraberinde artmaya başladı.

Alpha 4 : İnsanların kendi fikirlerini belirtebilecekleri bir ortam olan Glitter siteye eklendi ve sitenin tasarımı daha da karıştı. Adeta şikayet yağmaya başladı. Bundan sonra site beta sürümüne alındı ve tasarımı yenilendi.

Beta v0.001 : Sitenin tasarımı üzerinde çalışılmaya başlandı, daha önceleri kötü ve anlaşılmaz olan tasarım yerini göze hoş gelen bir tasarıma bıraktı. Yeni kimlik oluşturma sayfası tamamen yenilendi.

Beta v0.005 : Oyun dağıtım şirketi, gemi inşa etme şirketi ve nakliye şirketi açma gibi özellikler eklendi. Henüz kullanıma açılmadılar çünkü denenmeleri gerek. Kimse kolay yoldan zengin olsun istemeyiz.

Beta v0.010 : Bina satın alma ve inşa etme özelliği eklendi. Daha önce eklenen özellikler denenmeye başlandı. Site insanların evrendeki yeteneklerini simüle etmesi ve evlerinize aldığınız robotlar sayesinde yaptıklarınızı takip edip, robotlarla bilgi alışverişinde bulunması için güncellendi.

Beta v0.020 : Büyük tasarımsal iyileştirmeler yapıldı, sitedeki yazıların bir kısmı tekrar gözden geçirildi. Giki bilgiler ile doldurulmaya başlandı. Bankacılık ve şirket sistemi baştan sona yenilendi. Meslekler eklendi ama henüz kullanıma açılmadı.

Beta v0.025 : Tasarımsal değişiklikler devam ederken fotoğraflar üzerinde güncelleştirmeler yapıldı. Web Sitesindeki tüm yazıların düzenlenmesiyle birlikte Giki'ye daha fazla bilgi girildi ve girilen bilgilerden bazıları düzenlendi. Yeni gezegenler eklendi.

Beta v0.035 : Yeni fotoğraflar ve hikayeler eklendi. Bunun dışında site tamamen kullanıma açıldı. Bildirim sistemi çalışır hale getirildi. İleride eklenecek valilik ve politika sistemi için gezegenler ile ilgili bazı güncelleştirmeler yapılı. Oyun Yayınlama şirketleri kullanıma açıldı. Gelecekteki eklentilerin(Yazarlık gibi) temelini oluşturması için yetenek ve iş bulma sistemi eklendi.